extra-foto.com.pl

Ajurweda sklep internetowy – Lubieeko.pl

Dlaczego Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych udokumentowanych nauk medycznych. Świadczą o tym zapisy w księgach wedyjskich, jakie są najstarszymi zapisami kultury człowieczej. Od 1979 roku jest honorowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako koncepcja zdrowia oraz kuracji.

Dlaczego Ajurweda:

• wiedza, która liczy prawie 5000 lat

• atrakcyjna oraz błyskotliwa nauka mówiąca jak zdrowo oraz pomyślnie żyć

• może skorzystać z niej każdy

• holistyczna, całościowa – patrzy na wszelkie poziomy człowieka

• daje wielką świadomość, siebie, swojego ciała

• jak się ją przyjmie, ugości – przynosi zdrowie oraz przyjemność

• naturalna

Dlatego również, coraz to częściej jest także określana „medycyną przyszłości”. Spowodowane jest to wschodzącym zainteresowaniem mieszkańców Zachodu, którzy wyszukują oraz praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania zdrowia oraz jego kuracji.

Nadrzędnym celem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych oraz uzdrawiać choroby chorych” Charaka Sutra Samhita.

To oznacza, że jej celem jest osiągnięcie zdrowia poprzez dążność do stanu równowagi oraz harmonii, ale nie poprzez złagodzenie objawów choroby, ale uwzględniając wszelkie aspekty życia – fizyczne, umysłowe oraz duchowe. Właśnie w tym tkwi bogactwo oraz piękno Ajurwedy, iż jest to całościowy, holistyczny system – sprawdź również brahmi.

Ajurweda jest wobec tego wiedzą w pełni poświęconą zdrowiu, która uczy jak codziennie o nie dbać na różnych gruntach, a również jest nauką mówiącą jakim sposobem zwalczać choroby, kiedy się pojawią oraz jak zagwarantować sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest zagmatwana, ale niekiedy na początku może sprawić komplikacje, gdyż wymaga od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska oraz zioła ajurwedyjskie są zwłaszcza skoncentrowane na profilaktyce zdrowia. W wypadku schorzeń najogromniejszy rezultat osiąga w początkowych fazach ich rozwoju. W wypadku zaawansowanych niedogodności bardziej łagodzi efekty uboczne oraz redukuje czas rekonwalescencji.

Wykorzystuje ona prawdziwe sposoby leczenia. W najwyższym stopniu popularne to ziołolecznictwo, rekomendowana herbata ajurwedyjska, zabiegi oczyszczające w tym masaże ajurwedyjskie, porządnie odpowiednia dieta, harmonijny sposób spożywania posiłków, zmiana stylu życia, wypoczynek oraz odprężenie, medytacja, programy oczyszczania, treningi fizyczne, treningi oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w przyrodzie składa się z pięciu szczegółów: powierzchni, powietrza, ognia, wody oraz ziemi. Potem te detale łączą się ze sobą, tworząc trzy podstawowe przymiotniki, jakie w Ajurwedzie zwiemy „doshami”. Posiadamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzętach, a również w nas.

Każda dosza posiada własne reprezentatywne przymiotniki, dominujące detale, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn jakie ją zaburzają, skłonności do schorzeń, sposoby ich balansowania.

W stanie zwykłym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy wtedy, że jesteśmy zdrowi oraz radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone lub ewentualnie podwyższone, co jest kluczowym powodem powstawania chorób. Chcesz więcej? Przetestuj ajurweda sklep internetowy oraz zacznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 02.06.2019 13:50:51)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć