extra-foto.com.pl

Avid db1 – skuteczne hamowanie

O tym jak ważne są sprawne i wydajne hamulce przekonał się ten kto choć raz stanął w podbramkowej sytuacji usiłując zahamować rower ze stromego zjazdu lub wyhamować przed przejściem dla pieszych. Sprawne hamulce to bezpieczeństwo nie tylko dla nas lecz również dla innych uczestników ruchu.

Jak zadbać o to bezpieczeństwo ? zapytacie. Sposobów jest kilka natomiast należy podejść do tematu porządnie i załatwić sprawę kompleksowo. Pod koniec przedstawię również świetny produkt jakim są okładziny hamulcowe avid db1.

Opony są jedynym elementem który bezpośrednio łączy nas z jezdnią. Bieżnik dostosowany do terenu po którym poruszamy się w większości czasu pomaga w skróceniu drogi hamowania. Na rynku dostępny jest szereg opon uniwersalnych które sprawdzą się na asfalcie i w terenie.

Układ hamulcowy. Przed sezonem warto przejrzeć sprawność linek w przypadku hamulców v-brake lub przewodów hamulcowych i stan płynu gdy posiadamy układ hydrauliczny.

Na koniec tarcze i klocki hamulcowe. Odpowiednio dobrane okładziny to te które wytrzymują zmienne warunki pogodowe, zachowują się stabilnie podczas długiego hamowania i rozgrzanej tarczy oraz te sprawdzone już przez innych użytkowników. W tym miejscu szczerze polecam okładziny avid db1 które świetnie nadają się do jazdy rekreacyjnej i z powodzeniem hamują w zawodach min. triatlonu, freeride, downhill czy XC. Klocki avid db1 wykonane są z półmetalowych okładzin które sprawnie odprowadzają ciepło nagromadzone podczas hamowania. Odpowiednia twardość pozwala na długi okres użytkowania.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 23.01.2019 10:05:15)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć