extra-foto.com.pl

Balans rakiety tenisowej

Jak odpowiednio dobrać rakietę tenisową? Jaki powinien być balans rakiety tenisowej?

Te i inne pytania rodzą się w głowach osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem. Każdy kto grał kiedykolwiek w tenisa zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest prawidłowe dobranie rakiety tenisowej do naszych potrzeb. Od balansu rakiety tenisowej zależy często wynik meczu. Warto więc zapoznać się z poradnikiem dotyczącym tego jak wybierać rakiety tenisowe.

Balans rakiety tenisowej – jedna z najważniejszych rzeczy podczas wyboru rakiety.

Często słyszy się jak ważny jest odpowiedni balans rakiety tenisowej jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego co to tak naprawdę jest? Jest to odległość od stopki rakiety do jej środka ciężkości. Najczęściej wartość ta wyrażana jest w centymetrach. Większa wartość oznacza, iż rakieta „zważona” jest na główkę natomiast mniejsza ilość centymetrów będzie wiązać się z „ważeniem” na rączkę. Najbardziej neutralnym balansem jest 32,5 cm. Jest to odpowiedni balans dla rakiety 27 calowej. Rakiety ciężkie powinny posiadać niższą wartość natomiast lekkie większą.

Jeżeli chcesz poznać więcej porad dotyczących wyboru rakiety zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym prze profesjonalistów branży: Balans rakiety tenisowej


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 26.09.2018 19:36:49)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć