extra-foto.com.pl

Barania Góra

Chcesz się wybrać w góry, ale nie wiesz w jakie rejony się wybrać? Dopiero zaczynasz i boisz się, czy dasz radę kondycyjnie? Szukasz inspiracji? Mamy dla Ciebie propozycję! Barania Góra to kopulasty szczyt, który będzie idealnym szczytem na pierwsze wyście w góry.

Początkowa przygoda z górami

Jeśli zaczynasz swoją przygodę dopiero z górami, warto właśnie wybrać to miejsce. Barania Góra to szczyt o wysokości 1220 m. n.p.m. umieszczona w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego. To właśnie z tego miejsca wypływa Wisła! Więc warto z tego powodu odwiedzić to miejsce. Szlak nie jest zbytnio trudny i prowadzi przez malowniczą dolinkę, którą wije się potok Biała Wisełka. Po drodze na szczyt możesz zobaczyć małe i urocze wodospady, tworzące się na potoku.

Barania Góra – czas przejścia

Aby wybrać się na szlak prowadzący do tego szczytu należy sobie zarezerwować połowę dnia. Pierwsze podejście na szczyt zajmie około trzech godzin. Później, aby podejść na Magurkę Wiślaną potrzeba nam 40 min i następnie na zejście około 2 godziny. Szczegóły znajdziecie na blogu MyNaSzlaku.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 15.07.2019 16:11:04)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć