extra-foto.com.pl

Bułgaria

Kiedyś Bułgaria stała się krajem stosunkowo dalekim, nieco nieznanym, w gruncie rzeczy słyszeliśmy o Bułgarii niezbyt wiele.

Opisujemy niezwykle atrakcyjne miejsce znajdujące się w południowo-wschodniej Europie, gdzie nie tylko turysta znajdzie coś dla siebie. Bułgaria graniczy z Serbią a także Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Obecnie co roku setki tysięcy turystów z polski spędza tam swoje wakacje, głównie latem, na czarnomorskich gorących plażach.

Podróżując przez Bułgarię, często napotkać można oznaki dawnych dziejów, kiedy to wschodnie zwyczaje stale mieszały się z wpływami zachodnimi. Specjalnie dla wyżej wymienionych dziesiątek tysięcy turystów strwożyliśmy informator o Bułgarii. Wszystkie takie miejsca zobaczyć można w zasobach przewodnika Miejscowości takie jak Nesebyr każdego lata cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego kraju dowodzi fakt, że aż siedem historycznych miejscowości znajduje się wpisanych do ewidencji Światowego Dziedzictwa Kultury. Przedstawiamy ich fotki, recenzje.

Prezentujemy wiele atrakcji i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wyjazdy na narty do Bułgarii są zdecydowanie korzystniejsze, nie tylko ze względu na cenę. Zapoznanie się z naszym serwisem oznacza nowego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat Bułgarii umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Nad morzem podzwrotnikowy, wilgotny. W górach występuje wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura w styczniu równa się od -6 °C (w terenach górskich), -3 °C do 2 °C (na południu kraju), w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Właśnie dlatego Bułgaria cieszy się nawałem turystów tak i w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym przewodniku znajdziesz najbardziej popularne kurorty, w których można tanio przenocować.


Ocena: 4,67/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 61 (ostatnio: 19.12.2017 06:55:22)
  • yahoo: 51 (ostatnio: 08.02.2018 22:46:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć