extra-foto.com.pl

Dalmierze i drogomierze

Niby są to urządzenia należące do jego rodzaju, ale w zasadzie można powiedzieć, że mamy do czynienia z różnymi typami przyrządów. Z jednej strony były to zatem urządzenia będące na wyposażeniu domu, przy pomocy których pomiarów dokonuje się tylko niekiedy, na przykład na okoliczność jakichś remontów lub prac polegających np. na dostosowaniu mebla do danego miejsca w mieszkaniu.

Drugim rodzajem dalmierzy i drogomierzy są urządzenia służące do pracy na co dzień. Wówczas zapewne istotne będą znacznie większa precyzja pomiarów, jak również wytrzymałość urządzenia. Są różne typy dalmierzy i drogomierzy. Są zatem dalmierze laserowe, lecz nie drogomierze tego rodzaju.

Zwracając na nie uwagę, warto sprawdzić jaka jest korelacja między precyzją pomiaru a odległością – może się okazać, że precyzja znacząco spada. Również istotne jest to, czy urządzenie jest rekomendowane do prac na zewnątrz, jak zachowuje się przy zmiennych warunkach atmosferycznych itd. itp. Iny rodzaj to dalmierze optyczne (drogomierze nie) – te z kolei to w wielu wielu przypadkach są urządzenia, które pozwalają na pracę w nocy.

Drogomierze natomiast to urządzenia, które pozwalają mierzyć odległość na gruncie – a zatem należy je po drodze lub po terenie prowadzić. To oznacza, że jest to urządzenie o większych rozmiarach, co wpływa również na pewne cechy dotyczące transportu tego przyrządu.

Dalmierze i drogomierze – zapraszamy!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 27.09.2018 06:23:55)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć