extra-foto.com.pl

Fizjoterapeuta Wrocław

Fizjoterapeuta w swojej praktyce zawodowej często spotyka się z chorobami układu oddechowego. Wraz z rozwojem cywilizacji człowiek narażony jest na zanieczyszczenie środowiska spowodowane m.in. spalinami samochodowymi, pyłem i dymem. Także palenie papierosów zarówno czynne jak i bierne wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Siedzący tryb życia, nałogi, coraz mniejsza liczba zielonych terenów w większych miastach, nie poprawiają tego stanu. Do najczęstszych chorób układu oddechowego należą: ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli, nowotwory, przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Fizjoterapeuta w postępowaniu rehabilitacyjnym w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc bierze pod uwagę: kinezyterapię, fizykoterapię i masaż.

Spośród tych wszystkich dziedzin największą rolę odgrywa kinezyterapia. Już w dawnej kulturze japońskiej i chińskiej ruch uważany był za czynnik wpływający na prawidłowy rozwój organizmu ludzkiego. W kinezyterapii fizjoterapeuta musi położyć główny nacisk na działania mające na celu udrożnienie dróg oddechowych, ułatwienie odkrztuszania zalegającej wydzieliny jak również ćwiczenia prawidłowego oddychania.

Fizykoterapia obejmuje głównie zabiegi powodujące rozluźnienie napiętych mięśni (m.in. światłolecznictwo, elektroterapia) oraz ułatwiające odkrztuszanie (inhalacje).

Fizjoterapeuta stosuje też często masaż, a w szczególności masaż klasyczny, który powoduje poprawę ukrwienia tkanek, rozluźnienie mięśni klatki piersiowej i ułatwia odkrztuszanie. Trzeba przyznać, że POChP jest chorobą nieuleczalną, jednak warto pamiętać, że diagnoza to nie wyrok! Maksymalne spowolnienie choroby jest możliwe jedynie przy zaprzestaniu palenia! Dzięki leczeniu farmakologicznemu i regularnym ćwiczeniom można długo cieszyć się ogólnie dobrym stanem zdrowia i zahamować postęp choroby.


Ocena: 4,8/5 (5 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.1161001, Długość geograficzna: 17.0601547

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 19 (ostatnio: 17.03.2018 16:49:22)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 07.01.2018 11:18:45)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć