extra-foto.com.pl

Kim był Edgar Degas

Interesuje Cię sztuka impresjonistyczna? Kim był Edgar Degas? W tym artykule skupimy się na twórczości Edgara Degasa oraz jego życiu. Opowiemy kilka ciekawostek i inspirujących faktów.

Kim był Edgar Degas? – kilka faktów z życia

Edgar Degas to francuski malarz, który urodził się w 1834 roku. Początkowo studiował prawo, jednak nie był to strzał w dziesiątkę. Dziewiętnastoletni Edgar nie widząc siebie w jako studenta prawa postanowił zmienić przedmiot swoich studiów na malarstwo. W 1855 roku został uczniem na Ecole des Beaux-Arts gdzie uczył go Louis Lamonthe. Na samym początku Edgar interesował się historycznym malarstwem. Dużo podróżując szukał inspiracji do swoich obrazów, które potem były bardzo widoczne w jego dziełach.

Kim był Edgar Degas? – zgłęb tajniki malarzy impresjonistów

Ten impresjonista szukał swojego stylu przez różne style. Jednak głęboka chęć odnalezienia nowego stylu, a nie skupianie się na klasycznych elementach sztuki. Najsłynniejsze obrazy z czasów jego fascynacją impresjonizmem, oprócz tych już wspomnianych, to „Absynt”,„Błękitne tancerki” seria „Baletnice” oraz „Lekcja tańca”.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 26.10.2019 13:46:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć