extra-foto.com.pl

Kotly klasy 5 – Czym różnią się poszczególne klasy?

Słyszałeś kiedyś o kotłach klasy 5, ale zastanawiasz się o co właściwie chodzi? Czym się charakteryzują, dlaczego warto je wybierać? I czym różnią się pomiędzy klasą 3? Czy naprawdę są dużo lepsze dla naszego środowiska? Zapraszamy na krótki opis kotłów klasy 5.

Cechy kotłów klasy 5

Najważniejsze, co powinniśmy wiedzieć o tym gatunku to fakt, że są w tej chwili najlepszym wyborem na polskim rynku. Ich sprawność grzewcza osiąga nawet 89%, dodatkowo spełniają wszystkie najnowsze wymagania i normy jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń i innych środków. Teraz można w nich palić ekogroszkiem lub palletem. Poza tym, emitują pył w ilości do 40mg/m³, tlenek węgla do 500g/m³ oraz do 20mg/m³ gazowych zanieczyszczeń organicznych. Są projektowane w sposób użytkowy i intuicyjny, każdy poradzi sobie z ich obsługą.

Różnice między klasa 3 i 4

Klasa 3 to klasa najniższa. Wymagana sprawność cieplna to w nich 82% (przy mocy powyżej 300kW). W większości przypadków są to kotły podajnikowe. Zdecydowanie rzadziej górno-dolne i spalania dolnego. Klasa 4 to z kolei średni gatunek. Lepsza niż poprzedniczka, jej sprawność cieplna oscyluje do poziomu 84%. Są to zwykle kotły podajnikowe (w których palimy węglem) oraz kotły zastpowe dolnego spalania. Kotły klasy 5 przewyższają je w każdej kategorii.

Dowiedz się więcej na bardzo ciekawym blogu, którego artykuły przybliżają nam wiedzę na temat ekologii i technologi. Kotły klasy 5 to dobry wybór.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 31.05.2018 14:04:10)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 13.02.2018 05:35:41)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć