extra-foto.com.pl

Książki o kinie

Interesujesz się filmem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat dziesiątej muzy? Poszukujesz książki o kinie, ale nie wiesz, którą wybrać? W tym artykule podpowiemy ci, jakie książki o tej tematyce znajdują się aktualnie w księgarniach.

Nowości wydawnicze

Wydawnictwa od lat starają się proponować czytelnikom coraz to nowsze książki o kinie. Wydają w tym celu głównie pozycje biograficzne skupiające się na przedstawieniu sylwetek najważniejszych postaci dla historii kina: reżyserów, producentów, scenarzystów czy aktorów. Ale także wywiady rzeki, czy książki teoretyczne. Sporą popularnością od lat cieszą się książki z zakresu historii kina. Całkiem niedawno ukazała się Historia kina w 4 tomach pod redakcją Tadeusza Lubelskiego.

Czy znajdę książki o kinie światowym?

Jak najbardziej! Można znaleźć pozycje książkowe nie tylko o kinie polskim, ale także zagranicznym, jak na przykład książka Sebastina Jakuba Konefała pod tytułem „Kino Islandii. Tradycja i nowoczesność”. Jak widać, polskich wydawców interesują kinematografie nawet te mniej popularne. Tego typu książki o kinie poleca się szczególnie znawcom kina czy studentom filmoznawstwa.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 28.10.2019 23:29:03)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć