extra-foto.com.pl

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe to urządzenia, które służą do tego, by ograniczyć cyrkulację ciepła pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Mają szereg zalet, które przesądzają o ich popularności. Stanowią optymalne rozwiązanie zarówno dla wielkich, jak i małych zakładów, a to dlatego, że są relatywnie tanie. Ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do izolacji termicznej. Kurtyny paskowe redukują także przepływ zanieczyszczeń, takich jak kurze i pyły, a także utrudniają dostęp do pomieszczenia insektom. Kurtyny te wykonane są najczęściej z folii PCV.

Najczęściej kurtyny paskowe tworzy się z miękkiej folii PCV. Dzięki zastosowanemu materiałowi możemy ograniczyć dochodzenie hałasu z sąsiednich pomieszczeń, a jednocześnie kreatywnie zagospodarować oświetleniem. Kurtyny te są bowiem przeźroczyste w wysokim stopniu. Są też stosunkowo proste w zamontowaniu i renowacji, co stanowi następną ich zaletę.

Najczęściej z kurtynami paskowymi spotkamy się w różnego rodzaju przestrzeniach chłodniczo-magazynowych, powiązanych z przemysłem lub handlem spożywczym. Stanowią one jednocześnie dobry materiał izolacyjnym, z czego korzysta się przygotowując stanowiska pracy dla spawaczy i wszędzie tam, gdzie generowane są pyły, hałas i iskry.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 11.04.2019 09:16:32)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć