extra-foto.com.pl

Leasing floty

Leasing floty samochodów może być świetną propozycją na optymalizację kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli specyfika naszego przedsiębiorstwa wymusza posiadanie sporej liczby samochodów firmowych (niezależnie, czy zarabiamy bezpośrednio z ich pomocą i czy są one na wyposażeniu konkretnego kierowcy), Właśnie taka forma finansowania będzie najbardziej opłacalna. Jej zalety szczegółowo zostały opisane na naszym blogu, a tutaj jedynie zaprezentujemy kilka najważniejszych z nich.

Na pierwszy plan wysuwają się kwestie podatkowe. Leasing floty pociąga za sobą dużo lepsze możliwości prawne, jeśli chodzi o rozliczenie tego wydatku na poczet wrzucenia go w koszta działalności gospodarczej. To rozwiązanie pozwoli to zrobić o połowę szybciej, niż w przypadku zakupu gotówkowego. Umowa leasingowa pozwala także na odliczenie nawet całości VAT-u płaconego od każdej opłaty leasingowej.

Oprócz tego pozostaje szereg innych czynników, które przemawiają na korzyść rozwiązania, jakim jest leasing floty. Dzięki temu możemy na koniec umowy wykupić auto ze sporą zniżką. Dodatkowo nie jesteśmy w żaden sposób obciążani za ponadnormatywne zużycie samochodu, przekroczenie limitu kilometrów czy inne tego typu ograniczenia.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 16.05.2019 22:29:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć