extra-foto.com.pl

Obrączki ślubne – symbolika i przesądy

Obrączki ślubne, ze względu na swoją kulistą formę, która nie ma początku ani końca są doskonałym symbolem wiecznej miłości, która połączyła kobietę i mężczyznę, którzy przed ołtarzem składają sobie przysięgę. Jest to zwyczaj, który pochodzi z czasów starożytnego Rzymu, kiedy to obrączka była zakładana tylko i wyłącznie przez kobietę, a kiedy jej mąż udawał się na wojnę dzielono ją na dwie części pomiędzy ukochanych, co miało przypominać im o złożonej przysiędze.

Wiele lat później przyjęło się, że obrączki ślubne zakładane są podczas ceremonii ślubnej na serdeczny palec prawej dłoni. Nie jest to jednak zwyczaj, który panuje na całym świecie. W niektórych krajach bowiem obrączki ślubne noszone są na lewej dłoni. Jest tak między innymi w Brazylii, Kanadzie, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy USA.

Warto pamiętać, że obrączki ślubne, niezależnie od tego na której dłoni się znajdują, są wyjątkowym symbolem miłości, który przez całe życie będzie przypominał nam o przysiędze złożonej ukochanej osobie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 13.06.2019 17:27:20)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć