extra-foto.com.pl

Płyn do chłodnicy

Płyn do chłodnicy jest jedną z ważniejszych substancji krążących w naszym samochodzie. Odpowiada nie tylko za obniżanie temperatury panującej w silniku swojego samochodu i innych podzespołach, mieszczących się pod maską. Jego zadaniem jest także smarowanie poszczególnych elementów układu chłodniczego. Pozwala to na wydłużenie czasu eksploatacji podzespołów.

Kwestia, jak wybrać i kiedy wymieniać płyn do chłodnicy jest szeroko dyskutowana. Wiele jest głosów twierdzących, iż produkty poszczególnych producentów znacząco różnią się między sobą, oraz że ich funkcjonowanie w różnych pojazdach będzie się odznaczało zdywersyfikowaną ergonomią. Są jednak i tacy, którzy uważają, że o ile różnice jakościowe rzeczywiście są zauważalne, to na dłuższą metę nie ma znaczenia, marka pojazdu pod kątem doboru marki płynu.

Ważne jednak, aby regularnie zwracać na ilość płynu chłodniczego pod maską, a także na jego barwę. To ostatnie powie nam o stanie jego zużycia. Wraz bowiem z kolejnymi cyklami chłodzenia, płyn będzie zbierał zanieczyszczenia osadzające się na poszczególnych częściach, a także tracił swoje właściwości. Będzie to szło równolegle ze zmianą koloru, z pierwotnie brązowo-żółtego na szary. Będzie to wyraźny symptom, iż płyn do chłodnicy należy wymienić.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 09.10.2019 17:05:03)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć