extra-foto.com.pl

Portal historyczny

Aby poznać przyszłość należy zrozumieć teraźniejszość, a to możliwe jest dzięki właściwej ocenie przeszłości – tak mógłby powiedzieć jakiś antyczny mędrzec. Czy tak rzeczywiście powiedział? Nie, niemniej odrobina pewności siebie sprawi, że większość ludzi uwierzyłaby w to. Większość ludzi nie ma bladego pojęcia o historii, stąd tak cenny jest portal historyczny Co Za Historia.

Portal historyczny jako pomoc w zrozumieniu świata

Jakkolwiek ocenialibyśmy pierwsze zdanie, każdy się zgodzi, że im mniej człowiek wie, tym łatwiej nim manipulować. W naszym przypadku na resentymentach historycznych próbuje się ugrać sporo. W rocznym kalendarzu mamy nawet na stałe wpisane ogólnonarodowe kłótnie na tematy historyczne. Wszystko to będzie jałowe bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, jakie może nam zapewnić między innymi portal historyczny Co Za Historia.

Co znajdziemy w Co Za Historii?

Autorzy tego medium to zawodowi historycy, którzy aktualny stan badań starają się opisać i przełożyć na język adekwatny dla kogoś, kto nie spędził połowy dorosłego życia na lekturze Herodota. Efekt ich starań, portal historyczny Co Za Historia, zbiera więc aktualności z badań, wywiady z naukowcami, fragmenty książek historycznych oraz artykuły problemowe autorów. Wszystko to w przystępny, a jednocześnie fachowy sposób poszerza naszą wiedzę o przeszłości.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 11.04.2019 20:24:48)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć