extra-foto.com.pl

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Obowiązek ustawowy, jakim jest przeciwdziałanie praniu pieniędzy, dotyczy wielu firm, które działają w szeroko pojętym obszarze finansów, prawa, ubezpieczeń i handlu nieruchomościami. Dzięki tej procedurze mają zostać wykryte niebezpieczne transakcje, jakimi np. jest finansowanie organizacji powiązanych z terroryzmem.

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – działania Twojej firmy

Wymagane jest wprowadzenie szeregu procedur, które mają na celu dogłębną analizę transakcji, ocenę ryzyka ich przeprowadzenia i raportowanie sytuacji niebezpiecznych. W związku z tym konieczne jest tworzenie na bieżąco odpowiedniej dokumentacji, szkolenia, a także posiadanie kompletnego rejestru transakcji. Dzięki temu firma nie dość, że przejdzie pozytywnie wszystkie kontrole, to rzeczywiście będzie zabezpieczona przed oszustwami i nielegalną działalnością. Wdrożenie przeciwdziałania praniu pieniędzy w przedsiębiorstwie wymaga jednak odpowiedniej wiedzy.

Skąd czerpać wiedzę?

Regulacje prawne mają to do siebie, że dość często ulegają drobnym zmianom i mogą być nieczytelne dla osób, które nie są „na bieżąco”. Wsparciem dla nich są kompleksowe szkolenia, opieka eksperta i doradztwo. Przeciwdziałanie praniu pieniędzy, prowadzone w asyście fachowców, staje się dużo łatwiejsze.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 11.07.2018 13:32:52)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć