extra-foto.com.pl

Przegub samochodowy

Przegub samochodowy to wymienny element przekazujący moment obrotowy ze skrzyni biegów do kół. Umożliwia on niezależny od pozostałej części pojazdu ruch kół. Dzięki temu istnieje możliwość amortyzacji nierówności przy jednoczesnym zachowaniu napędu.

Warto dbać o stan przegubu

Przegub samochodowy, ze względu na swoją konstrukcję i pełnioną funkcję, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych oraz prawidłowego smarowania. Każde uszkodzenie osłony przegubu niesie ze sobą ryzyko zanieczyszczenia go piaskiem lub wodą, a co za tym idzie przyspieszonego zużycia. Na jego żywotność wpływa również styl jazdy. Szczególnie niekorzystne jest przeciążanie pojazdu.

Przegub samochodowy – wymiana

W większości wypadków podzespół ten można wymienić niezależnie od sąsiadujących z nim części. W przypadku niektórych aut jednak zdarza się, że przegub samochodowy demontuje się wraz z półosią. Poszukując ofert w internecie, warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Sklep internetowy, w którym pracują doradcy z wieloletnim stażem na pewno pomoże dokonać prawidłowego wyboru. Dzięki temu ustrzeżemy się przedwczesnych awarii, a także uda się zaoszczędzić nieco pieniędzy.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 13 (ostatnio: 27.01.2019 22:39:05)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć