extra-foto.com.pl

Rajstopy damskie

Jakie rajstopy damskiewybrać?

Rajstopy damskie – to temat, który nie jest obcy żadnej kobiecie. Jakie wybrać do wiosennej sukienki, a jakie do garsonki? Co oznaczają numery znajdujące się na opakowaniach? Jakie rodzaje rajstop znajdziesz w sklepach? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Materiał rajstop

Najczęściej na sklepowych półkach znajdziesz rajstopy damskie wykonane w elastanu, ponieważ jest to on wyjątkowo rozciągliwy, a jednocześnie nie wyciąga się z czasem. Kolejnym materiałem, z którego często wykonuje się rajstopy jest strecz, który nie opina nóg tak jak lycra, ale rajstopy wykonane z tego materiału są dużo tańsze. Rajstopy akrylowe są spotykane na sklepowych półkach w okresie zimowym, ponieważ jest to materiał bardzo ciepły i miły w dotyku (podobne właściwości mają rajstopy wełniane). Ostatni materiał to oczywiście lycra (lajkra), dzięki której rajstopy świetnie przylegają do nóg i dobrze się rozciągają.

Grubość rajstop damskich

Oczywiście pod tym stwierdzeniem kryje się skala „den”, która określa wagę włókien o określonej długości. W sklepach spotkasz rajstopy, których waga włókien waha się pomiędzy 5 a 250 den. Im wyższa wartość tym rajstopy są grubsze. Przy wyborze rajstop ważny jest także stopień ich zmatowienia oraz przezroczystość. Możesz spotkać się z rajstopami matowymi, półmatowymi albo błyszczącymi. Co do drugiej cechy, czyli przezroczystości możesz wybierać z rajstop przezroczystych oraz kryjących. Do produkcji tych drugich używa się mikrowłókien. Oczywiście jeśli nie lubisz chodzić w rajstopach damskich możesz postawić na rajstopy w sprayu. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie i nie każda kobieta może je stosować, ponieważ mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli szukasz dużego wyboru rajstop damskich, koniecznie zajrzyj na Ceneo. Zapraszamy!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 52.406374, Długość geograficzna: 16.925168100000064

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 22.01.2018 07:45:19)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 09.04.2017 00:51:31)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć