extra-foto.com.pl

Switche HP

Switche HP to urządzenia, które pozwalają nam budować duże i zaawansowane sieci Ethernet. Innymi słowy za ich pomocą możemy połączyć wiele komputerów w jedną sieć wewnętrzną. Możemy taką sieć połączyć oczywiście z Internetem, wystarczy do tego tylko jeden router – potrzebować tu jednak będziemy bardzo wydajnego modemu i dość szybkiego łącza.

Switche HP to inaczej mówiąc przełączniki, do których możemy podłączyć inne urządzenia, np. komputery, telewizor, konsole lub drukarki. Od liczby portów, w jakie wyposażony jest poszczególny egzemplarz zależeć będzie liczba urządzeń, które będziemy mogli podpiąć. W prywatnych domach i mieszkaniach w zasadzie powinny wystarczyć przełączniki dysponujące ośmioma portami. Jeżeli mamy dużo urządzeń multimedialnych, z których każde ma zapotrzebowanie na ogromny transfer danych, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Zapewnia ono bowiem lepszą przepustowość, niż sieć bezprzewodowa.

Przełączniki możemy także łączyć nawzajem ze sobą, dzięki czemu zwiększamy liczbą mikrosegmentów w danym układzie. W ten sposób mamy możliwość budowania sieci o zaawansowanej topologii. Switche HP wykorzystamy zarówno przy podłączaniu liniowym, jak i szeregowym. To jednak bardzo prymitywne struktury. Lepszym pomysłem będzie architektura gwiazdowa lub sieciowa.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 10.04.2019 20:33:15)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć