extra-foto.com.pl

Szanty, jako proste piosenki na gitare

Muzyka odgrywała ważną rolę w każdej kulturze ludzkiej, zarówno w przeszłości, jak i odgrywa obecnie.Ludzie na całym świecie reagują na muzykę w sposób uniwersalny. Nauka gry na np.gitarze jest dobrym sposobem na ćwiczeniu mózgu poprzez naukę gry na instrumencie. Do jednym z najprostszych piosenek na gitarę należą szanty. Znając tylko podstawowe chwyty jesteśmy w stanie zagrać większość prostych piosenek.

Szanty lubi każdy

Chyba każdy z Nas się zgodzi, że szanty są bardzo przyjemnymi utworami zarówno do śpiewania, jak i grania na instrumentach. Szanty najlepiej śpiewać w większej grupie osób. Nie dość, że jest to świetny rodzaj zabawy i spędzania wolnego czasu, to na dodatek rozwija mózg i poprawia pamięć. Ludzie śpiewając szanty również integrują się ze sobą, co wpływa na zacieśnianie się więzi społecznych.

Dlaczego muzycy mają lepiej rozwinięte mózgi?

Jeśli chcesz mieć dowody na to, jak muzyka wpływa na mózg, warto przyjrzeć się mózgom tych profesjonalnych muzyków.Skany mózgu pokazują, że ich mózgi różnią się od mózgów nie-muzyków. Muzycy mają większe, lepiej połączone, bardziej wrażliwe mózgi. Wniosek zatem z tego taki, ze warto udoskonalać swoje umiejętności muzyczne.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć