extra-foto.com.pl

Towar z likwidacji hurtowni – sprzedać, zostawić, rozdać?

Zalegający w magazynie towar z likwidacji hurtowni to niemała zmora przedsiębiorców. Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się niepotrzebnego towaru, podpowiadamy metody oraz opisujemy jak je przeprowadzić.

Rozliczenie z urzędem skarbowym

Na początku należy przeprowadzić dokładny remanent towarów oraz wyposażenia, wyliczyć dochód oraz zapłacić 10% PIT. Podczas remanentu należy wypisać towary handlowe, używane materiały i surowce, półwyroby, braki i odpadki związane z wykonywaną działalnością. Pamiętaj, że podczas dokonywania spisu remanentu, spisane towary zostają wycenione po cienie zakupu. Jeśli cena rynkowa takich towarów nie jest korzystna, przedsiębiorca dużo na tym traci, dlatego wielu z nich decyduje się na wyprzedaż majątku zanim przeprowadzi likwidacje firmy.

Sprzedaż towaru z likwidacji

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na sprzedaż towarów z likwidacji zdają sobie sprawę, że taka czynność przyniesie im spory przychód i że będą musieli zapłacić od tego podatek. Powstały przychód ze sprzedaży należy pomniejszyć o koszt związany z uzyskaniem przychodu, czyli o niezamortyzowaną wartość środka trwałego w przypadku sprzedaży towaru z likwidacji. .

Więcej na ten temat znajdziesz tu http://odkupimy.com/towar-likwidacji-hurtowni/


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 18.04.2019 15:32:12)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć