extra-foto.com.pl

Transport ADR

Transport ADR to wyspecjalizowana dziedzina usług transportowych. Zajmuje się przewozem substancji uznawanych za niebezpieczne lub stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób oraz zwierząt, a także ogólnie dla środowiska naturalnego i innych przedmiotów. Lista tego typu substancji została przygotowana i ratyfikowana na szczeblu międzynarodowym, co gwarantuje jednolite prawodawstwo w tym zakresie, niezależnie gdzie się udamy. Co istotne, umowy te są aktualizowane w okresie dwuletnim, aby być w zgodzie z aktualnym stanem badań naukowych i technicznych.

Z uwagi na owe ograniczenia, kierowcy i firmy oferujący transport ADR muszą wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami, poświadczonymi przez stosowne certyfikaty. Jednakże certyfikat taki musi być po każdej nowelizacji prawa odnowiony – czyli co dwa lata. Obejmuje to przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne do obchodzenia się z substancjami z poszczególnych grup. Tak, środki te zostały podzielone na kilka kategorii.

Wśród substancji, które podlegają pod transport ADR, znajdziemy paliwa ciekłe i lotne, wszelkie związki łatwopalne i wybuchowe. Nadmieńmy, że etanol produkowany w celach przemysłu spożywczego, jeśli ma stężenie wyższe, niż 24%, również podpada pod tą kategorię. Znajdziemy tu także ogrom środków chemicznych o właściwościach toksycznych, trujących, promieniotwórczych czy zakaźnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 12.04.2019 08:01:09)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć