extra-foto.com.pl

Trichoskopia

Trichoskopia to całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne badanie skóry głowy oraz włosów. Wykonuje się je z użyciem specjalnego sprzętu, jakim jest videodermoskop. Głowica urządzenia, wyposażona w kamerę, jest przykładana do skóry pacjenta, dzięki czemu uzyskujemy aż 70-krotne powiększenie i możemy dokonać dokładnej analizy. Lekarz, w trakcie badania ocenia poszczególne partie skóry głowy, a także łodygi włosów. Metoda ta pozwala ponadto na oszacowanie ilości włosów znajdujących się w fazie wzrostu, spoczynku czy obumierania, dzięki czemu w wielu przypadkach możemy uniknąć diagnostyki inwazyjnej.

Trichoskopia – kto powinien wykonać to badanie?

Badanie to jest szczególnie zalecane osobom, które mają problem z wypadaniem włosów lub ich przerzedzeniem. Trichoskopia powinna być wykonywana również w celach diagnostycznych u osób z łysieniem plackowatym. Zabieg ten polecany jest także osobom, których włosy mają tendencję do łamania, a także u osób ze zmianami w obrębie skóry głowy.

Gdzie wykonać badanie skóry głowy i włosów?

Badanie skóry głowy i włosów, czyli trichoskopia, dostępna jest w ofercie Kliniki Ambroziak. Badanie wykonywane jest z użyciem nowoczesnego sprzętu i przez doświadczonych specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz cennikiem na stronie internetowej!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 27.04.2019 07:27:00)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć