extra-foto.com.pl

Ubranka dla dzieci

Kilka lat temu niewiele osób zwracało uwagę na to czy buty dla dziecka mają odpowiednie właściwości zdrowotne. W końcu czas używania pary bucików przez dziecko to tylko parę miesięcy, więc nie ma sensu zajmować się tym problemem. Ważne by bucik był śliczny i w miarę tani. Jedynie rodzice dzieci które miały problemy ortopedyczne zajmowali się bezpieczeństwem bucików.

Teraz świadomość ważności zagadnienia bezpieczeństwa bucików jest coraz większe. Jest to związane z kontrolą rynku przez instytucje europejskie. Głównie dotyczy to bezpieczeństwa surowców jakie są używane do produkcji bucików, oraz odzieży.

Buty dziecięce są wytwarzane ze skór i tworzyw sztucznych przy wykorzystaniu dużej ilości chemikaliów. Cześć z nich została zidentyfikowana jako środki szkodliwe i została zabroniona. Jednak przepisy ograniczające użycie substancji szkodliwych nie są egzekwowane we wszystkich krajach. Z tego powodu zdarza się, że na rynku są sprzedawane buciki które mogą być toksyczne dla ludzi.

Innym problemem jest odpowiednia konstrukcja obuwia dla dzieci. Małe stópki dzieci rosną i nieprawidłowe uformowanie butów może wywoływać powstanie wad rozwojowych. Dlatego trzeba sprawdzać przy zakupie czy buciki mają certyfikaty bezpieczeństwa dzieci.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 31 (ostatnio: 10.08.2018 14:53:34)
  • yahoo: 11 (ostatnio: 02.02.2017 13:19:32)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć