extra-foto.com.pl

USG Wrocław

W diagnostyce młodych kobiet, które posiadają zazwyczaj gęstą, gruczołowatą budowę piersi, gdzie czułość MMG jest stosunkowo niska bardzo istotne jest badanie usg .

Mimo ciągłego rozwoju medycyny i szerzenia profilaktyki zdrowotnej, w skali światowej, nowotwór piersi stale zwiększa statystyki w kwestii zarówno zachorowalności jak i umieralności i pozostaje pierwszym powodem zgonów kobiet z powodów nowotworowych.

Wysunięcie podejrzenia o chorobie nowotworowej najczęściej odbywa się przez same kobiety lub ich partnerów, po wykryciu zmiany w piersi i/lub odczuwaniu przez pacjentki dolegliwości bólowych. W takim wypadku należy udać się na konsultację onkologiczną, podczas której onkolog, po wykonaniu odpowiednich badań, wykluczy lub potwierdzi daną diagnozę.

W przypadku zgłoszenia się pacjentki po samodzielnym wykryciu guza, należy zebrać wszystkie możliwe informacje dotyczące jego pojawienia i rozwoju, a także ogólnego samopoczucia i innych dolegliwości bólowych.

Nie jest możliwe potwierdzenie nowotworu wyłącznie badaniem fizykalnym. Konieczne jest potwierdzenie diagnozy badaniami obrazowymi tj. mammografia, ultrasonografia (usg) czasem rezonansem magnetycznym ewentualnie pozytonowa tomografia emisyjna połączona z tomografią komputerową.

Badanie usg pozwala różnicować zmiany torbielowate i lite oraz ocenić wielkość i granice zmian ogniskowych. Badanie jest bezpieczne, nie emituje żadnego szkodliwego promieniowania, co pozwala na wykonywanie go u kobiet w ciąży. Możliwe jest poszerzenie badania o metody dopplerowskie. Ponadto pod kontrolą USG wykonuje się inne badania diagnostyczne, np. biopsję a także niektóre formy leczenia (różne rodzaje ablacji). Nadzieję na zwiększanie skuteczności diagnostyki rokuje wolumetryczna analiza ultradźwiękowa, dająca trójwymiarowy wynik.


Ocena: 5/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.1161001, Długość geograficzna: 17.0601547

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 32 (ostatnio: 26.10.2017 06:27:26)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 28.10.2017 13:55:28)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć